Návod

Tento návod slúži najmä pre väčšie a náročnejšie aplikácie. Ak máte samolepku, ktorú ste schopní bez problémov uchytiť do rúk, iba si označte pozíciu na stene tak, aby bola samolepka po aplikácii v správnej polohe, zložte ju z podkladového papiera a prilepte jednou stranou opatrne na stenu, potom pomaly dolepujte až ku koncu a pritom si pomáhajte kreditnou kartou, alebo aplikačnou stierkou tak, aby bola samolepka po aplikácii bez bubliniek a dokonale priľnula k povrchu.


Krok 1:


Rozbaľte balíček so samolepkou, rozložte ju na rovný povrch a nechajte najmenej 10 minút odpočívať. Tým dôjde aspoň k čiastočnému narovnaniu samolepky.
TIP 1: Odporúčame k tomuto kroku tiež použiť aplikačnú stierku a z oboch strán samolepku pred ďalším krokom dôkladne prejsť.

 

Krok 2:


Priehľadná fólia musí smerovať vždy smerom k vám. Ak už máte určené miesto a ste si istí, že priehľadná časť fólie (čiže prenoska) smeruje k vám, pomôžte si lepiacou páskou av rohoch ju prilepte k povrchu.

TIP 2: Vybrané miesto môžete jemne ošetriť navhlčenou handričkou a zbaviť ho tak nečistôt. Vyhnite sa aplikácii samolepky na latexové farby alebo steny s vysokým počtom náterov.

TIP 3: Namiesto lepiacej pásky funguje skvele aj maliarska páska.

TIP 4: Pokiaľ je samolepka väčšia, odporúčame ju lepiacou páskou prilepiť aj uprostred tak, aby páska dostatočne presahovala na každej strane. Pokiaľ je samolepka skôr na výšku, lepte uprostred zľava doprava. Pokiaľ je skôr na šírku, lepte uprostred zhora nadol. Tým docielite lepšiu manipuláciu v ďalšom kroku.

 

Krok 3:


Uvoľnite si od lepiacej pásky 2 rohy samolepky a začnite ju odlepovať od podkladového papiera. Zostane vám teda v ruke iba priehľadná prenosová fólia s motivom. Odstrihnite nepotrebnú časť podkladového papiera, samolepku napnite a od stredu prilepte uvoľnenou časťou na stenu. Pomáhajte si pri tom aplikačnou stierkou.

Potom si odlepte aj zvyšné rohy samolepky, prehnite samolepku cez už nalepenú časť, pomaly ťahajte za podkladový papier a kompletne ho odstráňte. Následne aplikačnou stierkou, alebo pevnejšou plastovou kartou pomaly prechádzajte cez samolepku, aby sa lepšie uchytila ​​k stene, a dolepte ju až ku koncu.

TIP 5: Pokiaľ máte prelepenú samolepku na stenu lepiacou páskou aj uprostred, môžete odlepovať podkladový papier až k prostriedku, potom odstrihnúť uvoľnenú časť podkladového papiera, nalepiť uvoľnenú časť samolepky, odstrániť lepiacu pásku zo stredu a zvyšných rohov a dolepiť . Nezabudnite na aplikačnú stierku a postupujte opatrne a pomaly.

TIP 6: Pri prehnutí cez už nalepenú časť samolepky si opäť môžete pomôcť lepiacou páskou a uchytiť si ju tak, aby vám išlo odnímanie zvyšnej prenosky lepšie od ruky.

 

Krok 4:


Nalepenú samolepku prejdite ešte niekoľkokrát aplikačnou stierkou (nebojte sa pritlačiť), aby k stene dobre priľnula a nechajte ju na stene minimálne 10 minút, aby sa aktivovalo lepidlo. Teraz už môžete prenosovú fóliu zo samolepky odstrániť. Postupujte, prosím, opatrne a s dávkou trpezlivosti. Pokiaľ vám niektoré časti (najmä drobnejšie elementy a linky) zostávajú na prenoske, vráťte sa kúsok prejdite aplikačnou stierkou a pokračujte ďalej v skladaní prenosky.

TIP 7: Pokiaľ Vám na samolepke vznikli bubliny, prepichnite ich špendlíkom a vyhlaďte.

TIP 8: Pokiaľ sa samolepka skutočne zle odlepuje z prenosu a nedrží na stene (napríklad z dôvodu nerovností a väčšieho množstva náterov), môžete použiť obyčajný fén a samolepku pri odnímaní prenosovej fólie mierne nahrievať. V tomto prípade postupujte veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu samolepky.